KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052046

nr 1405 2046

Gerd Ehrensvärd

(1903-1998), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 68x59cm

Gerd Ehrensvärd, svensk målare född 1903 i Saltsjöbaden, död 1998.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:20:10

6/6 18:30:16 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Gerd Ehrensvärd

Läs mer om Gerd Ehrensvärd